Z WIZYTĄ W BYDGOSZCZY

W sobotę 14 kwietnia 2018r. niemalże  60-cio osobowa grupa studentów naszego UTW wyruszyła na jednodniowy rekonesans do Bydgoszczy.Pogoda nam sprzyjała,więc z wielką przyjemnością spacerowaliśmy po tym  pięknym mieście nad Brdą. Oprowadzała nas po  nim pani przewodnik,która w rzeczowy sposób opowiadała o miejscach,w których  się znajdowaliśmy. A  naprawdę- było  co zwiedzać! Swoją wędrówkę rozpoczęliśmy  od  Opery Nova,skąd poprzez Mostek Gorejącej Miłości przeszliśmy na Wyspę Młyńską do Okręgowego Muzeum im.Leona Wyczółkowskiego .Spichlerze  nad  Brdą ,dawne młyny, Wenecja Bydgoska ,Stare Miasto – robią duże wrażenie, ponadto 26 km kanał Bydgoski ,który poprzez  Brdę i Noteć łączy Odrę,Wartę i Wisłę-także. W Muzeum Mydła mieliśmy  okazję  wykonania  przez  siebie mydła- dowolnego kształtu,zapachu i koloru ,które każdy z nas otrzymał w prezencie. Byliśmy w  katedrze pw. śś.Marcina i Mikołaja,gdzie  w styczniu br.odkryto skarb- precjozja i monety.Po obiedzie udaliśmy się w kierunku  Brdy,gdzie zobaczyliśmy urokliwą  Marinę i niespotykaną  rzeźbę na rzece „Przechodzący”  umieszczoną na rozpiętej linie.Stamtąd przeszliśmy obok Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego  do parku,gdzie znajduje  się słynna rzeźba „Łuczniczka „z 1910r. ,a nieopodal -Teatr Polski,Filharmonia Pomorska i niebywała fontanna „Potop”. Nieco zmęczeni,ale bardzo  zadowoleni i w wyśmienitych humorach wróciliśmy przed  północą do Goleniowa.       Renata-   pięknie dziękujemy!!!!