LOKOMOTYWA UŚMIECHU POJECHAŁA DALEJ……..

Jak zawsze –  nasi studenci nie zawiedli. W czwartek , 19 września 2019 r.  o godz. 14.00  przy bramie Stadionu  Miejskiego stawiła się bardzo liczna grupa kijkarzy  – i nie tylko. Oprócz nas przed stadionem pojawiła się  Grupa Motocyklowa MOTOKORBA,   dzieci,  podopieczni Środowiskowego  Domu Samopomocy ,  rowerzyści i biegacze. Celem    spotkania  nas wszystkich  było wzięcie udziału w sztafecie charytatywnej na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych w Szczecinie pod nazwą ” Wybiegajmy Dzieciom Uśmiech- Lokomotywa Uśmiechu „. Sztafeta, która objęła całe województwo zachodniopomorskie polega na przekazywaniu kolejno pałeczki / lokomotywy/ sztafetowej w miastach każdego powiatu. Do nas dotarła z Łobza, a naszym goleniowskim zadaniem było przekazanie jej   do Kamienia Pomorskiego . Przed startem każdy z obecnych wrzucał do puszki  różne kwoty ,/ każdy grosz się liczył /,bowiem celem sztafety było zebranie środków  na działalność w/w hospicjum .  Nasze Stowarzyszenie z osobna  dość znaczną kwotą wsparło potrzebujących.Jako pierwsi  w sztafecie wystartowali najmłodsi wraz z  podopiecznymi ŚDS,którzy po dotarciu do KAMIENIA w parku ,  przekazali „lokomotywę” przedstawicielowi naszego Uniwersytetu. Zadanie, jakie my mieliśmy wykonać,to dostarczyć pałeczkę  rowerzystom,którzy czekali  na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego. Stamtąd  wystartowali do Wolina, by  przekazać ją biegaczom, a oni  na metę w Kamieniu Pomorskim. Tego dnia – 19 września, od rana wiało i padał deszcz.  Mieliśmy wiele obaw, czy to wyjdzie.Jednak wiatr rozwiał deszczowe chmury i pojawiło się słońce , więc podczas sztafety mieliśmy piękną  pogodę .

Tekst i zdjęcia- U.M