Impreza uświetniająca   Dzień Kobiet  pt. „Seniorze! Masz talent ” już za nami. Mnóstwo przygotowań i oczekiwań- ale warto było! Organizatorem tego  niemałego przedsięwzięcia było nasze  Stowarzyszenie  , a  sfinansowane zostało z budżetu miasta w ramach projektu „Seniorze- wszystko możesz”!  Ale po kolei…… Przed koncertem , w holu- można było obejrzeć  różnorodne  prace członków naszego Stowarzyszenia  uzdolnionych manualnie. Tuż przy wejściu na salę  widowiskową  GDK –  każda z Pań  otrzymała od   Panów  z UTW  – zamiast symbolicznego kwiatka tabliczkę czekolady wraz z naszą gazetką „Srebrny głos”. Punktualnie o godz. 17.00 , w piątek 8 marca 2019r.  -Pani Prezes   Uniwersytetu  Trzeciego Wieku w Goleniowie –  Zofia Michalewicz wraz z zastępcami Janem Rutkowskim i Edwardem Maciubą  przywitali   zaproszonych gości oraz wszystkich zgromadzonych w sali koncertowej Goleniowskiego Domu Kultury.Byli wśród nich  m.inn. vice burmistrz naszego miasta  Henryk Zajko i  Pani dyrektor GDK Aleksandra Holtz ,a także  goście z zaprzyjaźnionych Uniwersytetów.  Koncert  – z dużą dozą humoru i swobody poprowadziła Zofia Michalewicz. Przy wypełnionej po brzegi sali   rozpoczął się  koncert, w którym  wystąpili  członkowie goleniowskich organizacji senioralnych  oraz zaproszeni goście . Przyjechali do nas   tancerze  „DoberMeny” z UTW  w  Witnicy z  Panią Prezes  Ewą Janowicz ,  Roman Czarnecki z  UTW w Zielonej Górze –  przyjaciel  i członek wspierający nasz Uniwersytet  oraz  tancerki  zespołu  „Babylon” z UTW w  Myśliborzu  z  Panem  Prezesem  Januszem Winiarczykiem.  Program  bardzo ciekawy i urozmaicony- wystąpili  tancerze, zespoły wokalne, soliści ,kabaret ,  były monologi i  aktorzy teatrów- Index i Brama.  Było to niewątpliwie  miłe marcowe popołudnie  spędzone  z muzyką,tańcem , humorem . I  z tej różnorodności    każdy znalazł  z pewnością coś dla siebie.  Tak  bowiem sądzić można było  po  reakcji widowni –  gromkich brawach,czy też salwach śmiechu.Na koniec   trwającego dwie i pół godziny koncertu wszyscy obecni zostali zaproszeni na smaczne ciastka i pyszną kawę. Dziękujemy organizatorom i wszystkim wykonawcom- byliście po prostu  świetni !