Aktualności,  Rok akademicki 2018/2019

ZEBRANIE OGÓLNE I WYKŁAD

W piątek 26 kwietnia 2019r. w Sali Konferencyjnej  Urzędu Miasta w Gminy odbyło się zebranie ogólne członków naszego Uniwersytetu. Tematem wykładu była  SAMOOBRONA.Gościem  spotkania była znakomita instruktorka wschodnich sztuk walk Pani Małgorzata Grzelak-Wojciechowska. Teoretycznie -w bardzo dostępny sposób  przedstawiła nam różne ich  rodzaje.Nie ulega wątpliwości,że wpływają one korzystnie nie tylko  na  rozwój fizyczny,ale także psychiczny i duchowy.Dowiedzieliśmy się czym są pady judo,czyli skuteczne upadanie  nie tylko na treningu. Użyteczne mogą być w innych sportach, a nawet w życiu codziennym. Na przykład gdy się potkniemy lub poślizgniemy na drodze, możemy bezpiecznie upaść bez większych obrażeń naszego ciała. Ćwiczenia pomagają odpowiednio zareagować w sytuacji zagrożenia. Ludzie różnie reagują w efekcie zaskoczenia ataku- krzyczą, uciekają,drętwieją- czy potrafimy przewidzieć swoją reakcję??W dalszej części  Edward Maciuba wręczył certyfikaty ukończenia  kursu komputerowego kilku naszym studentom.Następnie głos zabrała Pani prezes Zofia Michalewicz,która omówiła bieżące sprawy  Uniwersytetu.

Tekst i zdjęcia – U.M